Teklif Al

Grafen takviyeli reçine ile İHA'ların dayanıklılığını artırdık!

Projelerimizin başarısı kendi ürettiğimiz grafen türevlerini kullanıyor olmamızdan geliyor!

Çığır açıcı bir malzeme olarak grafen, üstün özellikleri ile teknolojinin ve günlük hayatımızda kullandığımız aygıtların karakteristiklerini belirlemeye doğru yol almaktadır. Gelişen bir piyasa olarak grafen piyasası, türevlerini de içine alacak bir yaklaşımla grafen üreticileri, araştırma merkezleri ve araştırmacılar, en nihayetinde bilimsel ve teknolojik gelişmelerin gündelik hayatı kolaylaştırıcı biçimler alabilmesi için sanayicilerin, birlikte, azimli ve yoğun çalışmasını gerektiren bir nitelik göstermektedir.

Endüstriyel ürün geliştirme çalışmalarımız kapsamında Hazerfen girişimcilerinden Gebze Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ahmet Sinan Öktem koordinatörlüğünde  havacılık uygulamaları için geliştirdiğimiz grafen takviyeli epoksi reçine çalışmamızla karbon fiber-epoksi nanokompozitlerin çekme-kopma dayanımını yaklaşık %50, genel tokluk-çarpma dayanımını %130 artırdık.

Testleri, iş birliği halinde çalıştığımız Prof. Dr. Zahit Mecitoğlu'nun koordinatörlüğünde İstanbul Teknik Üniversitesi Uzay Uçak Mühendisliği Fakültesi laboratuvarlarında yapılan çalışmamız, Prof. Dr. İlyas Kandemir koordinatörlüğündeki Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık Uzay Kulübü tarafından üretilen insansız hava araçlarında (İHA) kullanıldı. Geliştirdiğimiz grafen takviyeli reçine kullanılarak üretilen İHA, test uçuşları esnasında 90km/saat hızla iki defa çakılmasına rağmen yapısal bütünlüğünü korumayı başardı. Bu İHA, test uçuşları sonrasında TEKNOFEST yarışlarında da başarı ile uçtu.  İlgilenen endüstri firmaları ve yatırımcıları iş birliğine davet ediyoruz.

 

     Anadolu Ajansı Haberi

 

     "Mucize malzeme" ile İHA'ları güçlendirdiler

 

 

Prof. Dr. İlyas Kandemir: Ne yaptın Erdal; 90km/saat hızla iki kere çakıldı, sapasağlam!

 

 

 


AYRINTILI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kampanyanın Kapsamı

Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) ya da TÜBİTAK 1002 Hızlı Destek projeleri kapsamında 2000USD+KDV ve üzeri grafen türevleri satın alması yapacak proje yürütücüsü hocamıza projesinde kullanmak üzere yaptığı satın almanın vergiler hariç tutarının yarısı kadar ilave bütçe sağlıyoruz.

Hazerfen Kimya Malzeme ve Enerji Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş. © 2021 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret Yazılımı ile hazırlanmıştır